Оголошення

Новини

Несанкціонована речовина оксид етилену в гуаровій камеді, що використовувалась в харчових продуктах


Інформуємо стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в гуаровій камеді (постачальник: Abafoods, Badia polesine), що використовувалась в харчових продуктах бренду «BJORG» (оптовик: Bjorg Bonneterre et Compagnie, Saint-Genis-Laval) та експортувались до України (отримувач: ТОВ «ТС Плюс», вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115). Інформацію отримано по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 19 серпня 2021 року № 2021.4442.
 
Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (надалі – Закон), якщо оператор ринку має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно має розпочати процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.
 
Про вжиті заходи щодо подальшого поводження з вказаними харчовими продуктами необхідно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві протягом двох днів.
 
Попереджаємо операторів ринку про відповідальність за порушення законодавства про харчові продукти відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
 
Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві за телефоном - (044) 486-95-85 або електронною адресою: info@kyiv-dpss.gov.ua.


Автор: Редактор від 26.08.2021